שיפוץ גירים לרכב מסחרי

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

השדות המסומנים הם שדות חובה

דף הבית >> מאמרים רכב מסחרי >> שיפוץ גירים לרכב מסחרי

מערכת הגיר, או תיבת ההילוכים, היא אחת המערכות החשובות ביותר ברכב. מערכת זו קובעת את הכוח שמפעיל המנוע על הגלגלים בהתאם למהירות הנסיעה בה אנו מעוניינים לנסוע ולתנאי הדרך.. לכל מהירות וכוח נדרש ישנו ההילוך המתאים. המערכת מורכבת ממספר גלגלי זיזים המופרדים באמצעות המצמדים (קלאץ'). היום מרבית הרכבים, פרטיים ומסחריים כאחד, משתמשים במערכת גיר אוטומטי שללא ספק מקלה מאוד על הנהגים. בחירת והעברת ההילוך הנעשית באופן אוטומטי חוסכת לנהג התעסקות מיותרת והורדת יד מן ההגה לעיתים קרובות. כמו כל מערכת ברכב מסחרי, גם מערכת הגיר בו דורשת תחזוק קבוע ונשחקת ומתבלה מדי תקופה באופן משמעותי יותר. כאשר מערכת הגיר מתבלה ניתן לבצע מספר פעולות: רכישת גיר מקורי חדש, החלפה בגיר אוטומטי משומש מיבוא, החלפה בגיר אוטומטי משומש מקומי או שיפוץ גירים אוטומטיים בה עובר הגיר הנוכחי שיפוץ. מהי הדרך הטובה ואיך היא נעשית?

כל היתרונות בשיפוץ גירים

רכישת גיר מקורי חדש אינה ריאלית לרוב הנהגים בשל המחיר הגבוה. אם בוחנים שיפוץ גירים אוטומטיים ברכב מסחרי לעומת החלפתו בגיר משומש מקומי או מיובא, נמצא שאמנם דרך זו דורשת לרוב השקעה רבה יותר אך אין ספק שיש לה יתרונות רבים, במיוחד כאשר מדובר ברכב מסחרי. היתרון החשוב והברור ביותר של שיפוץ הוא הכרת המערכת. בתור בעלי הרכב, אתם יודעים בדיוק מה ההיסטוריה שעברה עליו, וכאשר זהו רכב מסחרי העושה שעות על הכביש המשמעות היא אפילו רבה יותר. כשמדובר על גיר מיבוא לחלוטין לא ניתן לדעת מה עבר הגיר קודם. אינכם יודעים אילו תאונות עבר הרכב, מה היה הקילומטראז' שעבר, באילו אזורים נסע ועם אילו עומסים התמודד. המשמעות היא סיכוי לא רע לתקלות בלתי צפויות. כאשר מדובר על גיר משומש מהארץ הסיכוי לגלות מה סוג הרכב שהמערכת היתה בו קודם ואפילו כמה קילומטרים הרכב עבר, אך עדיין אין כמו להמשיך ולהשתמש בגיר שהוא שלכם וגם הגיר המקורי של הרכב ולכן הוא המתאים לו ביותר. עבור גירים משומשים תקבלו במקרה הטוב אחריות של 3 חודשים בעוד שהאחריות בשיפוץ גירים אוטומטיים היא ארוכה יותר.

איך נעשה שיפוץ גירים?

תהליך השיפוץ כולל פירוק של מערכת הגירים הנוכחית, הכנסת חלפים חדשים במקום אלה שהתבלו והרכבת המערכת בחזרה. מומלץ לבצע את השיפוץ במוסך מורשה לסוג הרכב שלכם, מוסך שאתם עובדים איתו באופן קבוע, המכיר היטב את סוג הרכב שלכם. אם אין לכם מוסך קבוע, עשו סקר בקרב מוסכים מורשים. התרשמו מן המחירים במקום, האם המקום עושה רושם רציני עם ניסיון רב ומהם חלקי החילוף שישנם במקום ועומדים להכנס אל מערכת הגיר שלכם. בדקו גם איזו אחריות נותן המוסך עבור העבודה.

 

להזמנת נסיעת מבחן אשאר פרטים ונציג יחזור אליך
נא מלא פרטיך
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

מעוניין בפרטים נוספים על הרכב?
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תודה צוות פיאג'ו ישראל

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל (לא חובה):