שימוש בחלקי חילוף לרכבים

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

השדות המסומנים הם שדות חובה

דף הבית >> מאמרים רכב מסחרי >> שימוש בחלקי חילוף לרכבים


מי מאתנו, בעלי הרכבים, לא נזקק מדי פעם לחלקי חילוף? מערכות הרכב ומכלוליו השונים נשחקים עם הזמן, ככל שהשימוש ברכב אינטנסיבי וממושך יותר. יש בלאי טבעי לחלקים בשל חיכוך, פליטת חום, חשיפה ממושכת לשמש ועוד. העצה המועילה והמושכלת בהקשר החלקים, אשר מעת לעת נדרשת החלפתם, היא לרכוש חלפים מקוריים. אלה ניתנים במוסכים ובמרכזי שירות רשמיים של יבואנית הרכב.

חשוב להקפיד על תחזוקה תקינה, לבצע טיפולים במועדם- או לאחר פרק זמן  שהיצרנית מגדירה או לאחר מספר קילומטרים שאף הוא מוגדר על ידה. כל עוד הרכב באחריות יש חשיבות עליונה להקפדה על ביצוע כל הטיפולים הנדרשים, אבל גם כאשר פוקע תוקף האחריות של היבואן, חשוב שכל בעל רכב יקפיד על תחזוקה נדרשת ועל התקנת חלקים מקוריים.
 

 קיימים שלושה סוגים של חלפים (חלקי חילוף)
 

  1. חלפים מקוריים שמשווקים על ידי החברה המייבאת את הרכב. חלפים אלה משווקים באריזה המקורית של יצרנית הרכב. זה הסוג היקר ביותר בין החלפים אבל המומלץ ביותר לשימוש מאחר שהם עומדים בכל תווי תקן האיכות והבטיחות המחייבים והמחמירים. התקנת חלפים מקוריים מהווה ערובה לתקינות הרכב ולכשירותו.
     
  2. חלפים תואמים הנושאים את השם  OEM (ראשי התיבות של המושג -  Original Equipment Manufactured) מבחינה בטיחותית הם מומלצים לשימוש ממש כמו החלפים המקוריים. רבים מעדיפים אותם בשל מחירם הזול באופן משמעותי מהחלפים המקוריים.
     
  3. חלקי חילוף תחליפיים. עבור חלק בלתי מבוטל סוג זה מהווה את ברירת המחדל מאחר שחלפים אלה מיוצרים על ידי יצרנים שונים, אשר אינם נושאים את הסמל של מותג הרכב. אף שהם אטרקטיביים בשל מחירם הזול הם ירודים מבחינה בטיחותית. אנשי מקצוע עשויים להמליץ לכם להעדיף שימוש בחלפים מקוריים משומשים על פני שימוש בחלקי החילוף התחליפיים.

מאחר שבטיחות היא נושא ראשון במעלה עבור כל בעל רכב, יש לכם לא רק זכות אלא חלה עליכם חובה לבדוק ולוודא כי ככל שתדרשו יותקנו ברכבכם חלפים מקוריים בלבד או תואמים. זו אחת הסיבות לחשיבות תיקון הרכב במוסך מורשה של היבואן או, לחלופין, במוסך שאתם מכירים היטב את מנהלו וסומכים על יושרו ועל יושר עובדיו.
 

מקצועיות ואמינות עשויות למנוע החלפת חלקים שאין כל צורך ואין הצדקה להחליפם ובכל זאת, כלמודי ניסיון מר, רבים מאתנו, בעלי הרכב, שנפלו לא אחת קרבנות לניצול מחפיר של מוסכניקים, ולכן מקדימים "חשדהו" ל"כבדהו", נדרשים לא אחת לשלם בעבור חלפים שונים  שהוחלפו באופן תמוה ומוזר (גם אם מוסבר) מה שהאמיר את מחיר התיקון.
 

הקפדה חסרת פשרות על בטיחות חלה  גם ואולי בעיקר על חלקי החילוף לרכב. איש מאתנו, הנהגים, לא יכול להעז להרשות לעצמו לעלות על רכב שהותקנו בו חלפים שמקורם לא ידוע, טיבם ואיכותם לא ידועים ולכן ייתכן כי הם ירודים ובלתי בטיחותיים בעליל. אשר על כן השימוש הנכון, המומלץ והרצוי הוא בחלפים מקוריים ואיכותיים, אשר במרכז השירות או במוסך שבו הם מוחלפים ניתנת לכם אחריות עליהם ועל עבודת התקנתם. 

פנו אל מרכז שירות אדיב א.ארמוזה – מוסך פורד מאזדה מורשה בירושלים

להזמנת נסיעת מבחן אשאר פרטים ונציג יחזור אליך
נא מלא פרטיך
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

מעוניין בפרטים נוספים על הרכב?
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תודה צוות פיאג'ו ישראל

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל (לא חובה):