צמיגים ורכב מסחרי

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

השדות המסומנים הם שדות חובה

דף הבית >> מאמרים רכב מסחרי >> צמיגים ורכב מסחרי


צמיגים תקינים חיוניים בכל רכב, באשר הוא, כאשר המצב ההפוך הוא לא פחות מאשר מסכן חיים. מה שחשוב לתת עליו את הדעת הוא שמעבר להגדרה הראשונית של צמיגים, מדובר כאן על עולם ומלואו, עם רשימה ארוכה של נתונים המאפיינים אותם.

המאמר הנוכחי מתייחס לסוג נפוץ במיוחד של כלי רכב, הוא אלה המסחריים. מהן הדרישות הבסיסיות בעולם של צמיגים לרכב מסחרי.
 

המשתנים המרכזיים שבבסיס הצמיד
 

כלי רכב מסחריים, ודומה שאין צורך להכביר על כך מילים, נוטים להיות בעלי מפרט טכני המתוכנן לפרטי פרקים ולרוב בעלי מימדים פיזיים מרשימים: רק כך הם יכולים לבצע את עבודתם נאמנה, לנוע היטב לכבישים לאורך זמן ולעמוד בעומסים הכבדים שהם נועדו לשאת. הדבר משפיע על מאפייני הצמיגים, שחייבים להיות שונים בתכלית ממאפייני הצמיגים המיועדים לכלי רכב פרטיים.

כאשר הצמיג מותאם לכלי הרכב בכל מאת האחוזים, במשתנים דוגמת הגודל או לחץ האוויר, הוא יקל עליו לבצע פעולות שונות דוגמת ניגוי והאצה, יחסוך בצריכת הדלק ויאפשר נסיעה בטוחה. בכל מקרה ומקרה, חשוב לבדוק את הוראות היצרן לגבי הרכב, שם מפורטים בוודאי הנתונים שצריכים הצמיגים למלא. גם על הצמיג עצמו אמור להופיע סימון המגדיר אם הוא מתאים לכלי רכב מסחרי, כאשר סימון האות C לאחר ציון הקוטר שלו יעיד על התאמה לרכב מסחרי או לטנדר קל, בעוד הסימון MPV יעיד על התאמה לכלי רכב רב תכליתיים.
 

החוזק כן קובע
 

מאפיין עיקרי נוסף שמבדיל בין צמיגים לכלי רכב מסחריים לבין כאלה המיועדים לכלי רכב פרטיים הוא החוזק שלהם. על פי התקנות בישראל, צמיגי כלי הרכב המסחריים צריכים להיות מאופיינים בדפנות חזקות ועמידות, דפנות אשר יאפשרו לרכב להמשיך ליסוע גם כאשר בצמיגים שלו חסר אוויר, או לחילופין כשיש בהם תקר. צמיגים מחוזקים, בהמשך לכך, יכולים לעמוד בעומסים כבדים יותר, מה שמספק מענה מלא לדרישה נוספת שכלי הרכב המסחריים צריכים למלא. כל המאפיינים האלה מביאים לכך שמחיר הצמיג יהיה גבוה יותר מאשר צמיג לרכב פרטי, אם כי, כמובן, אין ספק שהבטיחות צריכה להיות מעל הכול (מה גם שאין ברירה אחרת).

נקודה אחרת שיש לתת עליה את הדעת היא שמספר התיקונים של צמיג רכב מסחרי הוא מוגבל, כאשר נקודת המוצא היא שלאחר מספר מצומצם של תיקונים אין ברירה אלא להחליף אותו. כיום, החוק בישראל מאפשר לבצע שני תיקונים בלבד בדופנם של צמיגים מסחריים. תרחישים אחרים יתאפשרו רק כאשר יצרן הרכב מספק הוראה שונה.

להזמנת נסיעת מבחן אשאר פרטים ונציג יחזור אליך
נא מלא פרטיך
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

מעוניין בפרטים נוספים על הרכב?
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תודה צוות פיאג'ו ישראל

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל (לא חובה):