פרמטרים ברכישת רכב יד שניה

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

השדות המסומנים הם שדות חובה

דף הבית >> מאמרים רכב מסחרי >> פרמטרים ברכישת רכב יד שניה

קניית מכונית יד שנייה זה כמו ללכת לרופא שיניים שרוצה לדפוק את השיניים הישנות שלך ולמכור לך חדשות. כולם מעורבים בתהליך הוא בוודאי משוחד, אולי פסיכוטי, ובטוח רוצה לעשות לך נזק גופני. מכוניות הן מאוד מסובכות, יקרות להחריד, ומשום מה כל אחת נשמרת על ידי כנופיה קטנה של שקרנים פתולוגיים. זאת אחת החוויות הכי גרועות שיהיו בחיים שלך, ואתה צריך מישהו אמין שיעזור לך בתהליך. לרוע המזל, יש לך רק אותי כרגע. אבל אני אשתדל לתת לך את הטיפים הכי טובים שאני יכול כדי ליצור לך חוויה נעימה וטובה. על מנת להגיע למצב שתקנה רכב יד שנייה בהרגשה של קניית רכב חדש.
 

#1. עשה מחקר מקיף

לעולם, אבל לעולם אל תיגש לסוכנות "רק כדי לראות מה יש להם". אנשי מכירות רואים את המבט חסר המטרה שלך על הפנים והופכים לזאבים רעבים. לרוב הסוכנויות הגדולות והבינוניות יהיה מלאי מעודכן באתר האינטרנט שלהם. בדוק אותם מראש ותנסה להתכוונן מראש לגבי הדגם שאתה מעוניין בו ולאחר מכן לקרוא על כל דגם ודגם. תסרוק את הדגמים השונים דרך אתרי הרכב השונים, אתרי ביקורות רכבים, הודעות בפורומים של בעלי רכבים דומים. אתה צריך לקבל את כל המפרט ולברר על אמינות הרכב על ידי נהגים שנוהגים בדגם הספציפי שאתה מחפש כרגע. תגיע גם לויקיפדיה כדי לדעת את ההיסטוריה של הדגם ולגלות אילו פגמים היו בו בעבר והאם הם נפתרו. כשאתה מגיע עם כל הידע אתה יכול לנווט את המוכר אל המקום שאתה רוצה ולא לצאת להרפתקאות שיכניסו בעיקר עוד כסף לכיס של המוכר (ואולי גם למכונאי שיטפל בכם בעתיד).
 

#2. בדיקת הרכב

יש כמה דברים בסיסיים שאתה יכול לבדוק, גם אם אתה לא יודע כלום על מכוניות. דבר ראשון שאתה רוצה לעשות הוא לבדוק מקרוב את הצד של הפגוש הקדמי. בבדיקה תבדוק את קווי החיתוך כדי לוודא שהם ישרים ללא תנודות – קווים לא אחידים יכולים להעיד על פגיעה במסגרת (שאסי). תסתכל מתחת לרכב, חפש חלודה. חלודה היא רוצחת. אם אתה רואה חלודה עזוב את הרכב. בנוסף, אל תשכח לבדוק את הנוזלים של הרכב, אל רק תבהה במנוע אלא ממש תוציא את מד השמן ונוזל הבלמים. בעולם אידאלי נוזל הבלמים הוא ברור ומעט צהבהב. אבל בעולם שבו אנחנו חיים הוא שבור ופגום, כך שבדרך כלל הוא בצבע תה. אם הוא נראה כמו קפה חזק תדע לך שכנראה ראש אטם התפוצץ וכדאי פשוט לוותר על הרכב.

תוודא שנוזל הקירור צלול, נוזל ההילוכים הוא אדום או סגול (רק לא שחור או שמן) ושכל החגורות והצינורות ללא סדקים. אם אתם ממש רוצים אתם יכולים להיכנס ל- ebay ולקנות סורק ODBII ולחבר אותו למנוע – בצורה הזו כל המידע של המנוע יופיע אצלך בסמרטפון וזה עוד לפני ששילמת כסף על בדיקת הרכב.
 

#3. להתמודד עם המוכר

ברגע הראשון שהגעת לסוכנות שמוכרת רכבים מיד שנייה אתה לא יודע כלום ולא שמעת כלום – מימון? מה זה? טרייד אין? משהו באנגלית לא? טווח מחיר? לא מבין מטווחים.

הצעד הראשון שלך בתוך הסוכנות הוא למצוא את המכונית שאתה רוצה, להבין את כל העבודה שצריכה להיעשות על הרכב ומה יהיה המחיר הסופי. רק כאשר יש לך את כל הנתונים אתה יכול לדבר על טרייד אין ואפשרויות מימון. למה לך לדון על החלפת רכב אם אפילו לא מצאת את הרכב שאתה אוהב? מי אמר שאתה קונה שם? כשאתה הולך למכולת אף אחד לא שואל אותך כמה אתה מתכוון להוציא בחנות היום, נכון? למה הם עושים את זה בסוכנות רכבים? כי אז הם יכולים לסנן אותך לרכבים שהם מעוניינים למכור לך, ואתה בכלל רוצה רכב אחר לחלוטין...
 

#4. נסיעת המבחן

קודם כל, אל תתבייש – קרע לו את הצורה. כשאתה באמת נוהג ברכב אתה בוחן אותו ברגעים שבאמת חשובים – מה היכולת שלו להאיץ, מה זמן השעיה שלו וכמה הברקסים שלו מתאימים לך. אתה לא רוצה רכב שיפסיק לעבוד בדיוק כשאתה הכי צריך אותו. אם לא נותנים לך לקרוע אותו לפחות תדרוש לנסוע איתו בכביש מהיר. ואל תהיה עדין – תרגיש את הגז, הבלמים, יכולת הסיבוב בפניות החדות. תבדוק שהרכב לא רועד במהירויות גבוהות – זה יכול להעיד על בעיות שיעלו לך הרבה כסף אחר-כך. תבדוק שהבלמים מרגישים כמו ברכב הישן והטוב שלך, כי אחרת עלולה להיות בעיית בלמים – אם הבלימה קשה ובלתי מתפשרת אולי יש בעיה בבוסטר של הבלם. מצד שני, אם היא קלה מידיי גם כאן יכולה להיות בעיה. תציין את הבעיות מול המוכר, אם עדיין תרצה את הרכב זה נותן לך אפשרות להורדה במחיר אחרי הנסיעה.

אם הרכב אוטומטי וקופץ בין ההילוכים כשאתה מאיץ עזוב את הרכב באותו רגע. זאת בעיה שכמעט בלתי אפשרי לתקן. שים לב למד החום של המנוע, לסוללה ולמודד לחץ השמן. סביר להניח שלא תהיה מספיק זמן ברכב כדי להשפיע עליהם, אבל אם משהו כל-כך גרוע ברכב שהם יראו בעיה סימן שהרכב לא שווה את זה.
 

#5. סע הביתה

אחרי שעשית את כל הבדיקות שלך, עברת במספר סוכנויות רכב והבנת שאין לך באמת מושג בדגם הרכב שאתה מעוניין בו זה השלב שאתה סוף סוף מוכן.
 

אתה מוכן ללכת הביתה.

לא בהכרח עם רכב חדש ותקין. אבל כשתגיע לרכב הנכון שבאמת יתאים לך תהיה בטוח שהוא יגן עליך ועל משפחתך לעוד הרבה זמן.

להזמנת נסיעת מבחן אשאר פרטים ונציג יחזור אליך
נא מלא פרטיך
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

מעוניין בפרטים נוספים על הרכב?
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תודה צוות פיאג'ו ישראל

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל (לא חובה):