החלפת צמיגים ברכב

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

השדות המסומנים הם שדות חובה

דף הבית >> מאמרים רכב מסחרי >> החלפת צמיגים ברכב

כל מי שיש לו רכב, מכל סוג שהוא, צריך מדי פעם להחליף את הצמיגים של הרכב, ורצוי לעשות זאת בצורה נכונה ויעילה. הצמיגים הם אולי הפריטים החשובים ביותר ברכב, הן מבחינה בטיחותית, הן מבחינת הביצועים והן מבחינת חוויית הנהיגה. בכתבה זו נפרט מעט על הנושא של החלפת צמיגים ברכב שלכם וניתן מספר טיפים בנושא. אז אם יש לכם רכב והגיע הזמן להחלפת צמיגים כתבה זו מיועדת במיוחד עבורכם.

החלפת צמיגים - כללים מרכזיים

לפני הכל נשאלת השאלה, כל כמה זמן יש להחליף צמיגים? בדרך כלל אין צורך להחליף צמיגים כל שנה ואפילו לא כל שנתיים, אך מומלץ להחליף את צמיגי הרכב בכל 3 שנים לפחות ואם יש צורך בתדירות גבוהה יותר, כדאי לעשות זאת ללא היסוסים. חשוב להדגיש כי משך הזמן התקין של צמיגים הוא כארבע שנים, ולכן כדאי "להקדים תרופה למכה" ולהחליף את הצמיגים עוד לפני שהם מתבלים או נפגמים. כמובן שחשוב להחליף את הצמיגים בצורה מקצועית ורצוי באמצעות אנשי מקצוע המתמחים בכך. יש להתאים את הצמיגים לרכב בו נוסעים וגם לאופן הנהיגה. חשוב לזכור כי החלפה נכונה ויעילה של צמיגים בזמן המתאים, תמנע בעיות רבות בעתיד, בין היתר פנצ'רים, בלאי של הצמיגים, אחיזת כביש חלשה ועוד. וכמובן, נסיעה עם צמיגים לא תקינים היא עבירה על החוק ועלולה לגרום לתאונות דרכים שיפגעו בכם ובאחרים. מומלץ להחליף את הצמיגים יחד (ולא אחד אחד), אך אם אין ברירה ומחליפים צמיג בודד, יש לוודא שהוא מתאים לשאר הצמיגים ברכב. יש לשים לב לפרמטרים כגון משקל, נפח, קוטר ועוד. וכמובן, אל תשכחו לבצע סקר שוק מקיף מכיוון שטווח המחירים בתחום זה הוא רחב למדי. שאלה חשובה היא כמובן איך בוחרים צמיג. ישנם הבדלים רבים בין הצמיגים וכאשר מחליפים צמיג חשוב לבחור את הצמיג המתאים ביותר לרכב שלכם! עוד כל כך בדף הבא.

אז מתי וכיצד בוחרים צמיגים?

הכלל החשוב ביותר הוא להתאים את הצמיג הן לסוג הרכב שלכם והן לסוג הנהיגה. כלומר - את הסוג, הגודל, הצורה, העובי, לחץ האוויר ועוד של הצמיג, יש להתאים במדוייק לרכב הספציפי שלכם ולאופן בו אתם נוהגים (מהר, לאט, על כביש מהיר, בשטח וכו'). יש חשיבות לכל פרמטר שכזה וכדאי להתייעץ עם מומחים בתחום. בנוסף, יש לתת דגש לנושא הבטיחות, מכיוון שזהו אחד מהתפקידים החשובים ביותר של החלפת צמיגים נכונה ובזמן - שמירה על בטיחות הנהג והנוסעים. לכן, בכל פעם שאתם רואים שהחריצים של הצמיגים הופכים למטושטשים, כדאי מאוד להחליף אותם לצמיגים חדשים ואיכותיים שמתאימים לסוג הרכב שלכם. למען הדיוק, ניתן לומר כי כאשר החריצים הם בעומק הקטן מ - 2.5 מ"מ כדאי להחליף אותם (מומלץ לא להתעצל ולבצע מדידה מדי פעם). זכרו כי המדובר בחיים שלכם! ולסיום, מומלץ לשים לב לאחריות של הצמיגים, הן מבחינת משך האחריות והן מבחינת מה היא כוללת.

 

לסיכום, החלפת צמיגים ברכב היא לא עניין של מה בכך ויש לתת לנושא זה את מלוא החשיבות. מומלץ לבצע סקר שוק, להתייעץ עם אנשי מקצוע, ולהחליף את הצמיגים בהתאם לכל הכללים והטיפים שפורטו בכתבה זו. וכמובן, לעולם אל תתפשרו על הבטיחות שלכם וזכרו כי לצמיגים יש השפעה ישירה על כך!

להזמנת נסיעת מבחן אשאר פרטים ונציג יחזור אליך
נא מלא פרטיך
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

מעוניין בפרטים נוספים על הרכב?
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תודה צוות פיאג'ו ישראל

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל (לא חובה):