ביטוח לרכב מסחרי

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

השדות המסומנים הם שדות חובה

דף הבית >> מאמרים רכב מסחרי >> ביטוח לרכב מסחרי

 

כל מי שיש לו רכב מסחרי חייב לרכוש ביטוחים מתאימים וגם לקחת כמה דברים חשובים בחשבון. ביטוח לרכב מסחרי שונה מעט מביטוח לרכב פרטי, במיוחד אם המדובר ברכב גדול. כמו במקרה של רכב פרטי,  יש לרכוש ביטוח חובה ורצוי גם ביטוח מקיף, אך בביטוחים של רכבים מסחריים יש אלמנטים שאין בביטוחים של הרכבים הפרטיים והתנאים הם לעיתים שונים. חשוב להבין זאת בטרם רוכשים ביטוח באמצעות התייעצות עם סוכן ביטוח שמבין בכך. עוד על ביטוח לרכב מסחרי בכתבה הבאה.
 

מהו רכב מסחרי ואילו ביטוחים יש לרכוש?
 

רכב פרטי הוא הרכב שיש לרוב האנשים אשר משמש אותם ביום יום למטרות פרטיות (נסיעות לעבודה, למשפחה וחברים, טיולים וכו'). לעומת זאת רכבים מסחריים הם רכבים שהמטרה שלהם היא עסקית ומסחרית ולכן גם תמיד טוב לעשות השוואת ביטוחי רכבים לפני כל החלטה ועסקה, לרוב הם שייכים לחברה או לאדם שהוא בעל חברה. הרכבים הללו הם לא פעם גדולים יותר מאשר רכבים פרטיים ולכן הביטוח שלהם שונה במעט.

כבים מסחריים נחלקים על פי המשקל שלהם (עד  3,500 ק"ג למשל, עד 12,000 ק"ג ורכב מעל למשקל זה). לכל רכב יש דרגה אחרת בהתאם למשקל שלו ויש לשים לב לכך כאשר רוכשים ביטוח. יש לציין כי רכב מסחרי משמש לרוב לצרכים מסחריים, אך יש כיום גם רכבים מסחריים, המשמשים אנשים פרטיים גם למטרות פרטיות. הרכבים המסחריים הם לרוב גדולים ומרווחים יותר ולכן ניתן לעשות בהם שימושים רבים. יש להתחשב בשימושים הללו כאשר רוכשים ביטוח.

הביטוח החשוב ביותר שיש לרכוש הוא ביטוח חובה אשר כשמו כן הוא - ביטוח שחובה לרכוש אותו. מעבר לכך, נהוג גם לרכוש ביטוח מקיף, במיוחד כאשר המדובר ברכב מסחרי. ביטוח החובה מגן על הנהג מפני נזקי גוף והוא דומה בעיקרו לביטוח של הרכבים הפרטיים (אם כי העלות לרוב שונה ויש לבדוק זאת מראש). ללא ביטוח חובה אי אפשר לחדש את הרישיון של הרכב בין אם המדובר ברכב פרטי או מסחרי.

הביטוח המקיף הוא בגדר בחירה ויש להחליט אם רוצים לעשות אותו (ולשלם עליו) או לוותר. ביטוח זה הוא רחב יותר ועוסק בפיצוי לנזקים עבור פגיעות ברכב עצמו (למשל כתוצאה מתאונות, שריפות, פגעי טבע, פריצות ועוד). בנוסף, כדאי מאוד גם לרכוש ביטוח צד ג' אשר יגן על בעל הרכב במקרה של פגיעה ברכב אחר. כאשר רוכשים ביטוח לרכב מסחרי, כדאי לבצע סקר שוק מקיף, לשוחח עם כמה חברות ולקבל מכל חברה הצעת ביטוח רכב על מנת שתוכלו להשוות מה אתם מקבלים ותמורה איזה סכום. כך יהיה ניתן להשוות בין ההצעות ולבחור את ההצעה המשתלמת ביותר. בדף זה תוכלו לבדוק הצעות משתלמות כדוגמא.
 

דגשים חשובים נוספים ברכישת ביטוח לרכב מסחרי
 

כדאי מאוד להכניס לפוליסה כיסויים המתאימים לסוג העסק שלכם. אם אתם מסיעים ברכב סחורה ייחודית לעסק שלכם, כדאי להכניס אותה לביטוח. הדבר נכון בעיקר אם הרכב שלכם מנייד סחורה שבירה או כזו העלולה להינזק בנסיעה. בנוסף לכיסויים הרגילים שיש לרוב הרכבים (בין היתר - כיסוי נזקים כתוצאה מגניבת הרכב, נזקים שנגרמים עקב גניבה או פריצה, נזק פיזי לרכב מסיבות מגוונות ועוד), כדאי להכניס גם אלמנטים הייחודיים לעסק שלכם כגון ביטוח חומר סודי או דליק, ניתן להוסיף גם ביטוח כנגד נזקים הנעשים בזדון (למשל במקרה של יריבות בין חברות), הובלות דלק, גז וחומרים מסוכנים, וכמובן גם כיסוי כנגד הוצאות משפטיות. יש לשים לב כי במקרים של רכב שמשקלו מעל 4 טון, נהוג לרכוש ביטוח מיוחד המכסה רכב גדול שכזה. כמו כן, חשוב לשים לב לגובה ההשתתפות העצמית ולשאוף להשתתפות עצמית כמה שיותר נמוכה.

כל זאת כמובן בנוסף על ביטוח המכסה אתכם במקרים שבהם תזדקקו לשירותי גרירה, רכב חליפי, החלפת שמשות או פיצוי בגין נזקים שנגרמו כתוצאה מתאונה.

לסיכום, חשוב לזכור כי במקרה של רכב מסחרי, עוד יותר מאשר במקרה של רכב פרטי, חייבים לעשות התאמה אישית טובה ככל שניתן בין הצרכים של בעלי הרכב, סוג הרכב והכיסויים להם זקוק הנהג. במקרה של ביטוח רכב מסחרי כדאי מאוד לבצע סקר שוק וכך לחסוך עלויות רבות.

להזמנת נסיעת מבחן אשאר פרטים ונציג יחזור אליך
נא מלא פרטיך
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

מעוניין בפרטים נוספים על הרכב?
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תודה צוות פיאג'ו ישראל

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל (לא חובה):