ביטוח לרכב יד שניה

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

השדות המסומנים הם שדות חובה

דף הבית >> מאמרים רכב מסחרי >> ביטוח לרכב יד שניה

ישנן סיבות רבות לבחור ברכישה של רכב יד שניה על פני רכב יד ראשונה כשבגדול כולן נוגעות באופן זה או אחר לנושא המסגרת התקציבית. הביטוח ברוב המקרים זול יותר, עלות הרכב נמוכה יותר ובסופו של דבר ניתן לחסוך אף עשרות אלפי שקלים פשוט אם מוותרים על הריח של הרכב החדש, שבין כה וכה ניתן ליהנות ממנו בעזרת עץ ריח שעולה שקלים בודדים...

עם זאת, ללא בדיקה מעמיקה של הרכב ושל סוגי הביטוח השונים שמציעות חברות הביטוח, ניתן בקלות להפסיד את כל הכסף שנחסך. במאמר שלפניכם נפרט אודות כל האלמנטים שיש לבחון כאשר באים לרכוש ביטוח רכב ליד שניה ואת כל האלמנטים שיש לבחון ברכב עצמו במוסך.

מה יש לברר לפני שעורכים פוליסת ביטוח לרכב יד שניה?

ראשית חשוב להבין כי עלות הביטוח צריכה להיכנס למערכת קבלת ההחלטות ולהוות שיקול משמעותי בתהליך ההחלטה על הרכב המתאים ביותר עבורכם. אי לכך, לפני הרכישה יש להעביר את כל הנתונים של הרכב לסוכן הביטוח שלכם ולקבל הצעת מחיר לפוליסת ביטוח רכב לבחירתכם (ביטוח חובה, חובה + צד ג' או ביטוח מקיף).

בין היתר יש לקבל נתונים לגבי כמות הקילומטרים שעבר הרכב, מספר התאונות שהיה מעורב בהן, כמות הידיים שהחליף הרכב, שנת הייצור של הרכב ועוד. ככל שתספקו לחברת הביטוח יותר נתונים, כך הצעת המחיר תהיה רלוונטית ומדויקת יותר. חשוב לציין כי בעוד שפוליסת ביטוח חובה ניתן לרכוש ממוכר הרכב, הרי שפוליסת ביטוח מקיף לא ניתן להעביר מאדם לאדם כיוון שפוליסת ביטוח מקיף היא חוזה אישי שאינו ניתן להעברה, קחו זאת לתשומת לבכם ואל תפלו בפח. 

מה יש לבדוק ברכב עצמו כאשר באים לרכוש רכב יד שניה?

בין אם מדובר על רכב חדש יחסית ובין אם מדובר על רכב בא בימים, גם אם מבחינה חיצונית הרכב נפלא וגם אם המוכר לחוץ מאוד בזמן ומציע לכם הצעה שאי אפשר לסרב לה – אל לכם להתפתות ולרכוש רכב לפני בדיקת מוסך. רכישה של רכב יד שניה מבלי לקחת אותו לבדיקה כמוה כרכישה של חתול בשק.

להלן הבדיקות החשובות המבוצעות במסגרת בדיקת רכב יד שניה לפני רכישה:

  • בדיקת גיר.
  • בדיקת שלדה.
  • בדיקת תאימות בין מספר השלדה ומספר המנוע לבין המספרים המופיעים במסמכי הרכב.
  • תקינות בלמים ובולמי הזעזועים.
  • רמת השחיקה של המנוע והספק המנוע בהשוואה לנתוני היצרן.
  • איתור נזילות.
  • איתור בעיות שונות במערכת ההצתה.
  • בדיקה של בקרי ההפעלה בתא הנוסעים.
  • בדיקה מקיפה של הממיר הקטלטי ומערכת הפליטה. 

בסופו של דבר המוסך מספק דו"ח תקלות מפורט ולצדו פירוט של עלות התיקונים המשוערת. לפני ביצוע הבדיקה צריכים להחליט שני הצדדים בנוגע לצד שיישא בהוצאות עבור התיקונים כשבדרך כלל מדובר במוכר אם כי אפשרית גם העברת הרכב תמורת סכום נמוך יותר מזה שדרש המוכר במקור. ברוב המקרים הקונה הוא זה שאמור לשלם על הבדיקה עצמה.   

להזמנת נסיעת מבחן אשאר פרטים ונציג יחזור אליך
נא מלא פרטיך
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

מעוניין בפרטים נוספים על הרכב?
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תודה צוות פיאג'ו ישראל

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל (לא חובה):