לבחור ברכב מסחרי

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

השדות המסומנים הם שדות חובה

דף הבית >> לבחור ברכב מסחרי

 

רכבים מסחריים נחלקים לשתי קבוצות עיקריות – עד ארבעה טון ומעל ארבעה טון ולכמה תתי קבוצות, בהתאם לסוג הרכב והשימוש שלו, כמו טרקטור, אוטובוס, רכב של מורה לנהיגה, רכב למטרות שיווק, משאית, מלגזה, רכב תיור, רכב שטח לחברת טיולים ועוד. רכבים מסחריים, כעיקרון, משמשים בתי עסק, בלי קשר לגודל העסק – חברה של איש אחד, או חברת ענק המחזיקה צי רכבים והם נחשבים למסחריים כל עוד הם משמשים לעבודה – הובלה, חקלאות, הסעת נוסעים וכן הלאה.

כל רכב, פרטי או מסחרי, חייב באי אילו ביטוחים, טיפולים ורשיונות, אבל העלויות משתנות בהתאם לייעוד הרכב. רכב מסחרי נדרש לפוליסת ביטוח רכב שונה, מכיוון שנעשה בו שימוש ספציפי ותנאי הפוליסה ומחירה נקבעים בהתאם לעבודת הרכב ולנהגים האמורים לנהוג בו. למשל, משאית הובלה, הנמצאת שעות ארוכות על כבישים בין עירוניים, נמצאת בסיכון גבוה יותר למעורבות בתאונה מאשר רכב פרטי ולכן הביטוח שלה יקר יותר, או רכבים המעמיסים חומרים מסוכנים, או עובדים עם ציוד מכני כבד נמצאים גם הם בסיכון יחסי גבוה יותר.

בנוסף על ההבדלים בפוליסות, מחירם של הרכבים עצמם לרוב גבוה יותר (בעיקר של משאיות, המגיעוות למאות אלפי שקלים), החלפים יקרים יותר והטיפולים מסובכים יותר מכיוון שלרוב מדובר ברכבים כבדים ובצמ"ה (ציוד מכני הנדסי). במקרים של רכבים המשמשים לנסיעות ארוכות, כמו מוניות, משאיות הובלה, רכבים ללימוד נהיגה וכדומה, הרי שמדובר גם בהוצאה לא מבוטלת על דלק ובלאי מואץ.

אחרי כל אלה, מגיעות ההטבות הכרוכות באחזקת רכב מסחרי, הנוגעות בעיקר להחזרי ההוצאות מרשויות המסים. רכב שנעשה בו בעיקר שימוש לצורכי עבודה, זוכה להחזרי מס עבור הוצאות שוטפות ואחזקה ואפילו רכב שנעשה בו שימוש פרטי בחלק מהזמן (ישנן טבלאות המגדירות בדיוק את אחוז ההחזר לפי השימוש היחסי לצרכים השונים). חשוב לדעת, שלא כל רכב שנרכש לטובת פעילות עסקית ומסחרית, אכן ייחשב כרכב מסחרי ויזכה להטבות הללו וישנה רשימה מעודכנת בתקנות התעבורה של רכבים העונים לקריטריונים הנדרשים, המבחינה בין רכב מסחרי לתפעולי (עליו ישנה זכאות להחזר מלא).

כאשר מדובר ברכישת רכב לעסק או לקיחת רכב מליסינג המחזיק מספר רכבים, כמו חברת הובלה, חברת הסעות, גוף חקלאי גדול, או בית ספר לנהיגה, יש פתח ליותר הטבות, בעיקר מול ספקי שירות כמו מוסכים וחברות ביטוח, מולם ניתן להגיע לעסקאות הכוללות את כל צי הרכבים, תמורת הנחות והטבות בתנאי השירות.

להזמנת נסיעת מבחן אשאר פרטים ונציג יחזור אליך
נא מלא פרטיך
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:

מעוניין בפרטים נוספים על הרכב?
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תודה צוות פיאג'ו ישראל

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל (לא חובה):